Vaizdas, vieta ir visuma – šiomis trimis V raidėmis būtų galima apibūdinti pagrindinius kriterijus, kurių reikia naujakuriui. Tačiau ne kiekvienas rajonas ar miestas tai gali pasiūlyti.

Kurortuose – paklausos šuolis

Lietuvos pajūrio kurortai – vieni didžiausių laimėtojų pasaulinės pandemijos akivaizdoje. Netekę galimybės poilsiauti užsienyje, nemažai Lietuvos gyventojų nusprendė būstą poilsiui įsigyti Lietuvoje. Dalis tokių pirkėjų nebus linkę dalintis privačia gyvenamąja erdve, tačiau kiti tikisi gauti grąžą iš antrojo būsto nuomos. „Pernai pirminėje rinkoje buvo realizuota apie 700 būstų vien viešai reklamuojamuose projektuose. Nenorintys ilsėtis prie Baltijos jūros taip pat turi galimybę rinktis būstą Druskininkuose, Birštone ar kituose kurortiniuose miesteliuose, tačiau tiek pasiūla, tiek paklausa šiose vietose ženkliai atsilieka nuo pajūrio“, – sakė T.S.Kvainickas.

Anot jo, svarbu tai, kad antrasis būstas pamažu tampa įperkamas vis didesniam žmonių ratui. Neringos savivaldybė visuomet pasižymėjo ypač aukštomis kainomis, tačiau paskutiniais metais siūlomi ne tik įprasti būstai su pilna apdaila, tačiau ir suremontuoti senesni pastatai, kuriuose būstas siūlomas nors ir su daline apdaila, bet gerokai pigiau. Tas pats pasakytina ir apie Palangą, bei Šventąją. „Negalintys įpirkti būsto Palangos centre, gali tinkamų variantų rasti atokesnėse miesto dalyse, o Šventoji siūlo ne tik pigesnių projektų, bet ir būstų ant pat jūros kranto, o juk tokio nekilnojamojo turto kaina Neringoje tiesiog sunkiai įsivaizduojama“, – tikino T.S.Kvainickas.

Šiuo metu portalo Aruodas.lt rubrikoje reklamuojami ir projektai Druskininkuose, Palangoje ir Klaipėdos rajone. Druskininkų K. Dineikos gatvėje siūlomas svajonių būstas pačiame miesto centre. Projektą projektą sudaro 83, nuo 21 iki 63 kv. m ploto butai ir 3 komercinės patalpos. Palangoje galima apsigyventi „Naujosiose Vilimiškėse“ ir kurti savo gyvenimo istoriją senosiose LDK didikų žemėse. O Klaipėdoje namus galima rinktis projekte „Trušelių būstas“, kuriame siūlomi būstai už buto kainą.

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/aruodas-lt-nauji-projektai-kas-paklausu-ir-kuo-issiskiria-973-1483680